3 טיפים על איך לצמצם פערי טכנולוגיה בפגישה מרחוק – Digital Culture

3 טיפים על איך לצמצם פערי טכנולוגיה בפגישה מרחוק

אפשרויות דיגיטליות שונות 

הפערים באפשרויות הטכנלוגיה נובעים בעיקר מהתשתיות בארגון/ בין המדריכים/ בין הקהל. כל האינטראקציה הבסיסית לפני שמדובר באינטראקציה האנושית תלויה בתשתית טכנולוגית איכותית:  

אינטרנט, מצלמת מחשב כאביזר נוסף, מיקרופון קטן כאביזר נוסף ותאורה.

מה הם הדברים הקטנים שאנחנו צריכים לשים לב אליהם כדי שיניבו לנו פגישה מוצלחת מרחוק?

טיפ מס' 1 | תשתית טכנולוגית |  אינטרנט

חיבור דרך אינטרנט במובייל עדיף על חיבור דרך אינטרנט ביתי. מפעילים את ה'נקודה החמה' בסלולר ונהנים מקצב 'העלאה' גבוה יותר  מאשר האינטרנט הביתי.טיפ מס' 2 | מבט למצלמה

המבט צריך להיות מופנה למצלמה ולא למסך עצמו, כשיש קשר עין ישיר התקשורת הרבה יותר אנושית, המסרים הרבה יותר ברורים, והחוויה שמועברת משתנית.

תאורה- חוק ה31  | אחד היתרונות של פגישה מרחוק הוא השימוש במצלמה – אפשר "להפגש" ולראות אחד את השני! ואחד הכללים שיהפכו את המצלמה לכלי אפקטיבי נקרא "חוק השלישים" – לעין האנושית נוח להתמקד באלמנטים שנמצאים "על קווי השליש" של התמונה. זאת הסיבה, שמומלץ למקם את העיניים על קו השליש העליון, ולמקם את הגוף בשליש המרכזי של התמונה.
בנוסף, תמיד תוכלו לראות את "חוק השלישים" בפעולה, בפעם הבאה שתצפו במשדר חדשות – שימו לב לדרך שבה מצלמים את מי שמשדר: בדיוק לפי חוק השלישים… 🙂


טיפ מס' 3 | מיקרופון כעזר נוסף

מיקרופון קטן שיכול להתחבר למחשב כעזר נלווה להדרכה (מחירו הוא 30 ש"ח בממוצע) עוזר לקהל שלנו לשמוע אותנו הרבה יותר צלול, אם הסאונד מעולה- הקשב הרבה יותר גבוה, המסרים ברורים יותר ושני הצדדים נהנים מכך.

להתייעלות של הארגון בפגישות מרחוק הירשמו להדרכה ותגלו עולם שלם להדרכה ולמידה!

בהדרכה תוכלו להעמיק את הידע על הנושאים הבאים:

הלומד החדש

שיטות להרצאה דיגיטלית

אפליקציות למידה מקוונת

כלים לשיתוף הרצאות

הקלטה ושיתוף מסך

מגמות וחידושים בהדרכה

טיפים להדרכה בזום

 

.Leave a Reply 0 comments

Leave a Reply: