ניהול זמן דיגיטלי- איך מגיעים למצב שאני בשיא המיקוד ו'החדות' שלי? – Digital Culture

ניהול זמן דיגיטלי- איך מגיעים למצב שאני בשיא המיקוד ו'החדות' שלי?

ניהול זמן דיגיטלי- איך מגיעים למצב שאני בשיא המיקוד ו'החדות' שלי?

התחלתם את יום העבודה שלכם, האינבוקס שלכם טובע במיילים, מצד שני יש עוד טלפונים מהבוס, הודעות בנייד של העבודה, ובמקרה מישהו חלף ליד המשרד שלכם ומבקש לטפל "רק" בזה.

מכירים את ה"רק"? ה"רק" שמסית לנו את תשומת הלב מהדבר שהיינו מפוקסים בו? ה"רק" שגורם לנו לדחות את כל שאר המשימות שכבר יש לנו להשלים?

יש לי חדשות בשבילכם- אם עד היום חשבתם ש'מולטיטאסקינג' זה דבר טוב- הרשו לי להסביר לכם כמה זה לא.

זמן= בחירה.

ברגע שאני אומר כן למשהו- אני אומר לא לכל השאר, לכן אנחנו חייבים לשים לב למה אומרים כן!

במילים אחרות, אפשר להגיד שהיום שלנו בנוי מדברים ש'דוחפים' לנו (בין זה אם התראות בסמארטפון האישי שלנו, מיילים, הבוס שלנו, הקולגות וכו) ומהתגובות שלנו לכך, או לפחות למה שאנחנו בוחרים להגיב.

אז מה בעצם ההבדל בין עבודה שכוללת כמה דברים במקביל לעבודה ממוקדת?

הזמן שלכם!

אתם צריכים להגיע למצב שאתם ב- "Deep Work"- משמע, אם החלטתם להיכנס למייל- אתם מקציבים לכם זמן בו אתם רק על המייל בלי שום הסחת דעת אחרת.

אותו דבר לגבי כל דבר שאתם מחליטים להתעסק איתו- רשימת משימות, מסמכים, הודעות וכו'. אתם מחלטים מראש כמה זמן כדאי לכם להשקיע בכל דבר שאתם עוסקים בו, ולהסב את כל תשומת הלב שלכם לזה.זה מוביל אותי לשאלה הבאה שאני רוצה שתשאלו את עצמיכם: כמה פעמים אתם פותחים כל אימייל, או מעבירים אותו למצב 'טיפול בהמשך'? ובכן, זה מה שמוביל אותי לחוקים הבאים בניהול זמן דיגיטלי נכון.

חוק מספר 1 |  פותחים הודעה פעם אחת בלבד!

חוק מספר 2 | להתרחק מהפיתוי

אם אתם יודעים שיש לכם משהו חשוב לעשות, אבל הסמארטפון מצפצף בהתראות חדשות, הגלילה האינסופית ברשתות החברתיות ופשוט כל דבר אחר שמושך לכם את תשומת הלב- פשוט תרחיקו אותו מכם.

שימו אותו במקום שלא תוכלו לראות אותו.

חוק מספר 3 | ארגון מסכי הטלפון

רציתם להיכנס לגוגל ולחפש משהו, אתם רואים את האייקון של הווצאפ עם התראה ונזכרים שלא עניתם למישהו, רואים את האייקון של הפייסבוק עם התראה ואתם חייבים לראות במה מדובר.

ומה קורה למוח שלכם?הוא מוסת! פספסתם את המיקוד שלכם והזנחתם את מה שרציתם לחפש כי מישהו 'דחף' לכם משהו!

הפיתרון שלי בשבילכם הוא פשוט למדי- מסך נקי. אפליקציה אחת בכל מסך תעזור לכם להתפקס ולהימנע מכל הסחות הדעת.

אם תיישמו את הדברים שכאן, הכוללים עבודה עמוקה, ריחוק מפיתויים, מסך נקי, אתם תהיו הרבה יותר ממוקדים ויעילים במה שאתם עושים.

הצטרפו אליי להדרכה בה נלמד להתמקד ולהימנע מהסחות דעת של עידן המידע, ננהל פרויקטים מורכבים דיגיטליים, ונכיר כלים של אוטומציה להתייעלות TODO LIST- בעזרת תרשימי זרימה.
הגיע הזמן לרתום את העולם הדיגיטלי לניהול זמן אפקטיבי – ולקבל תשובה אמיתית לשאלה: לאן הולך הזמן שלנו?


Leave a Reply 0 comments

Leave a Reply: