3 טרנדים טכנולוגיים שייכנסו לחיינו ב-2016 – Digital Culture

3 טרנדים טכנולוגיים שייכנסו לחיינו ב-2016

טכנולוגיית הרחפנים ממריאה לשחקים

נדמה ששנת 2016 תירשם כשנה שבה נעשה השימוש הראשון בטכנולוגיית רחפנים לצרכים עסקיים. למרות ש2015 נחתמה בטון צורם, בעת שאיגוד התעופה האמריקני החיל רישום חובה על רחפנים היכולים לשמש את התעשייה והמסחר, לפחות באנגלית, נראה שהלך הרוח שונה. חברת אמזון הודיעה כי היא מפתחת במעבדותיה לא פחות מתריסר אבות-טיפוס של רחפנים אשר ישמשו אותה בשירות המשלוחים המהיר – 'אמזון פריים', ויספקו משלוח של סחורות בתוך כ-30 דקות מרגע ביצועו.

מחשבים בעלי אינטליגנציה ריגשית

טכנולוגיית ניבוי היא הדבר החם הבא בעולם המחשבים, ובעוד שיכולותיהם של מחשבים לנתח ולהבין תכנים נושאיים, נותר פער וחוסר גדול ביכולתם של מחשבים להבין את הרגש האנושי. מאחר ורגש אנושי שולט בהתנהגותנו לא מפחות מאשר חשיבה רציונלית, יש צורך בפיתוח מחשבים היכולים לקלוט, לנתח ולהבין את המצב הרגשי של האדם המתקשר עם המחשב ולהגיב לו בהתאם. בעזרת טכנולוגיה של ניתוח הבעות, תנוחות גוף, קול ועוד נעשים צעדים גדולים כדי ליצור 'מיחשוב אפקטיבי' המסוגל 'להבין' את העולם הרגשי האנושי. כבר כיום רובוטים כמו ג'יבו, ממעבדות MIT מסוגל להתאים עצמו ולהגיב לתוכן רגשי, אנו צופים שטכנולוגיה זו תעמיק ותשתכלל ב2016.

טישטוש הגבול בין מערכות מחשוב שונות

מערכת המחשוב בה אנו עושים את השימוש הנרחב ביותר כיום היא הסמארטפון שלנו, בשנה הקרובה אנו יכולים לצפות ליותר מערכות שמשלבות מעבר נקי מביצוע פעולות על הסמארטפון וביצוע פעולות במחשב. מיקרוסופט במיוחד, מוציאה יותר ויותר מערכות מחשוב המבוססות על וינדויס 10, המאפשר המשך עבודה רציף במעבר בין הסמארטפון, הטאבלט והמחשב. בנוסף, מעבדים ניידים עוצמתיים מאפשרים ליצור מכשירים סלולריים שבחיבור מסך ומקלדת הופכים למחשב לכל דבר. לא רחוק היום שנוכל לרכוש מכשיר אחד שיוכל לשמש אותנו בכול המצבים.